ПРВО ПОГЛЕДАЈ ЛЕВО ПА СЕ ОКРЕНИ ДЕСНО!

У четвртак 10.09.2015. године су два полицијска службеника у холу основне школе у Љубовији одржала кратко предавање ученицима првих разреда.

Познавање елементарних прописа саобраћаја била је тема часа. Најмлађим учесницима саобраћаја - првацима пешацима речено је да се увек крећу тротоаром уколико постоји или левом страном улице како би били видљиви возачима. Кад прелазе улицу обавезно то да чине на пешачком прелазу или на зеленом светлу семафора. Полицајци су им говорили о заштити ученика од насиља као и о толеранцији у школи. Одговарали су, такође,  на питања која су им малишани постављали.

Саобраћајно васпитање деце веома је значајно и треба му посветити више пажње. Поред школе, локалних власти, велики удео у томе припада родитељима.

Када би сви водили рачуна, били стрпљиви и када не би свесно кршили прописе саобраћаја знатно би се смањио број саобраћајних незгода.