Настава у школској 2015/2016. години почиње 1. септембра (уторак) 2015. године по следећем распореду:

• Прва смена - нижи разреди од 7.30 часова
  • Друга смена - виши разреди од 12.30 часова

Пријем ученика првог разреда је 1. септембра у 10 часова.

Први наставни дан школске 2015/2016. године почео је у знаку приредбе којом су сви ученици, учитељи и наставници пожелели добродошлицу „првацима“. Ове школске године уписано је 102 ученика у први разред. Они су распоређени у матичној школи у два одељења и у издвојеним одељењима у Узовници, Доњој Оровици, Доњој Љубовиђи, Врхпољу и Трешњици. Учитељице првих разреда у Љубовији су Верица Пантић и Радојка Самарџић. Оне су се упознале са својим будућим ђацима и са њиховим родитељима и пожелеле им успешну школску годину.

ЧЕСТИТКА ЂАЦИМА ПРВАЦИМА

„Не постоји ништа лепше у животу од путовања. Упознати свет, лепоте и вредности живљења циљ је сваког човека у животу. Али, драга децо, постоји једно путовање које нам омогућује да без великог новца видимо све лепоте света, а да се не померимо даље од учионица. То путовање је кроз књиге и школу. Учећи упознаћемо тајанствени свет који нас окружује и све његове вредности. Вама, драги моји ПРВАЦИ, који данас крећете у чаробни свет слова и писмености, желим да пропутујете са што више петица, признања и похвала. Да се сви радујемо што постојите под небеском капом и да ваше знање допринесе чувању светске лепоте. Желим вам мирно море и срећну пловидбу до мале матуре“.

Тоде Николетић