10.12.2014. у Љубовији, у малом холу библиотеке „Милован Глишић“ отворена је изложба радова ученика Уметничке школе из Ужица. Школу је у уводном обраћању присутнима представио директор Обрадин Јешић.

Ова четворогодишња школа обједињује примењену и занатску уметност, што се и види по смеровима који постоје.

Смерови на којима се одвија настава у школи су:

·      Конзерватор културних добара

·      Гравер уметничких предмета

·      Ливац уметничких предмета

·      Техничар дизајна текстила

·      Техничар дизајна графике

·      Грнчар-керамичар

·      Ликовни техничар

·      Стилски кројач

·      Дрворезбар

За сваки смер изложено је по неколико радова. Стилски кројачи приказали су модне креације инспирисане традиционалним ношњама са овог подручја, али и са елементима индијанске културе. Икона Светог Василија Острошког рад је ученице треће године Тамаре Максимовић, која припада ликовним техничарима.

Гравери су изложили накит и грбове, конзерватори  уље на платну, репродукције по узору на дела познатих сликара.

Аутори неколико радова су бивши и садашњи ученици из Љубовије, и то: Бојан Грујић, Бојана Радић, Тамара Максимовић.

Ученици су обавештени да могу посетити изложбу која ће трајати до 22. децембра.