У периоду од 26.11.2012. до 28. 12. 2012. директорка наше школе је ступила у контакт са LDS Charities WE12SRV001, тј. Црквом Исуса Христа - мисионарима из Сијетла, САД, чији је координатоер активности у нашој општини Владан Симеуновић.

Захваљујући његовој енергији и несебичној пожртвованости, мисионари су успели да спроведу акцију дељења обуће нашим ученицима који пешаче у руралним крајевима наше општине до својих школа по 5-6 километара и потпомогну осавремењавање наставе у ИО Г. Трешњица и ИО Д. Оровица.

Акција је у току и биће окончана током марта 2013. године.

Такође, јавила се Лидија Омцикус Крофкорс из Финске као донатор ђацима пешацима из Г. Кошаља (9 ученика), јер је гледала репортажу о њима на сателитском програму РТС-а емитованој у октобру 2012. и послала исплетене шалове, капе и рукавице за њих. Уручене су им на Свечаној приредби посвећеној Савиндану у ИО Г. Трешњица.