Kолега Небојша Васић, проф. физичког васпитања је оформио фудбалску екипу школе чиме је први пут после низа деценија нашег школства заживео такмичарски дух наших ученика на ваншколским турнирима. Екипу је предводио и кондиционо припремио за Божићни турнир организован на међународном нивоу у нашем граду. Овим учешћем наше школе на турниру први пут је презентован амблем школе. Логистичку подршку и потпору у мотивацији ученика пружила му је психолог школе, Дивна Јаковљев.

- Част ми је да истакнем да од децембра 2012. године ОШ „ Петар Враголић“ у Љубовији има своју екипу за мали фудбал, која је свој први корак у будућност крунисала освојеним 1. местом у својој категорији на међународном Божићном турниру организованом на нивоу општине у јануару 2013. године – рекла је директорка школе на одржаном редовном Наставничком већу 30.01.2013.године и додала да освојени трофеј доживљава као лични и тимски успех којим се поноси.