Ученице наше школе постигле су велики успех на кошаркашком терену.

На Окружном такмичењу које је одржано у Лозници 18. 11. 2016. године, освојиле су I место. У конкуренцији су биле четири екипе: из Лознице, Шапца, Богатића и Љубовије. Наше ученице су стигле до финала, победиле екипу из Лознице и пласирале се на Међуокружно такмичење.

Међуокружно такмичење одржано је 23. 11. 2016. године у Београду у СЦ „Шумице“. Учествовале су четири екипе: из Старе Пазове, Ваљева, Београда и Љубовије. Девојчице су се поново доказале победивши у финалу екипу из Београда. То им је омогућило пласман на Републичко такмичење које ће се одржати у периоду 5-10. 12. 2016. године у Кладову.

Сви ћемо навијати за наше спортисткиње и надати се да ће и у Кладову стати на победничко постоље.

Екипу су чиниле најбоље:

• Јанковић Тамара
  • Драгићевић Ивана
  • Васиљевић Валентина
  • Симић Катарина
  • Томић Марија
  • Васиљевић Виолета
  • Вилотић Јована
  • Илић Мина
  • Јовановић Валентина
  • Тадић Невена
  • Давидовић Милица

Оне ће се вредно спремати за следећи корак са својим наставником физичког васпитања. Додатни мотив им је то што су показале да могу равноправно да се носе са ученицама седмог и осмог разреда.

Много среће у предстојећем изазову!