ДА ПРЕЂЕМО БРЗИМ КОРАЦИМА ИСТОРИЈУ ПИСМА

Наставница ликовне културе Сања Тодоровић данас је отворила изложбу ликовних радова под називом „Историја, настанак и развој писма“.

Изложба, која представља завршницу Месеца књиге, трајаће до 15. новембра текуће године.

У свету уметности, маште, укуса и рада представљено је укупно 20 радова који испрскани спрејевима остављају утисак дубоке старине. Сви су подједнако вредни и занимљиви јер доносе причу о давном остављању писаних трагова.

Предмети су израђени од глине у рељефу почев од најстаријег облика писма, хијероглифа и клинастог преко античко-римске капитале и средњовековног каролиншког писма до нашег Мирослављевог јеванђеља и Вукове азбуке.

Радови су пропраћени текстовима који доносе историју приложеног писма.

Жичана постоља су ручно израђена и сама по себи представљају рустична, апстрактна дела.

Сања је врло вешто спојила традицију са савременим добом и тако допринела улепшавању школског кутка низом предмета који подсећају на сувенире наше школе.

У оквиру упознавања са калиграфијом  ученици су израдили и пергаменте, исписали по њима неко од писама и декорисали их.