У току новембра, у школском парку је извршена садња украсних биљака под руководством наставника биологије Светлане Петровић. У раду су се највише истакли дечаци VIII разреда (посебно осмо три), који су неколико дана вршили припрему земљишта, копање, а затим садњу биљака. У раду се истакла и ученица из осмог три, Маријана Момић.

Посађено је 150 садница ружа „Никола Паганини“. Потом је текла садња дрвећа лишћара, четинара и шибља лишћара. Посађене су липе, брезе, црвене шљиве, магнолије, јеле, смрче, борови, тисе,различите врсте шибља лишћара, као и два гинка.

До сада је извршена садња половине материјала од планираног.С надом да ће се наставити садња у пролеће и уз захвалност ученицима који су вредно радили, очекују се и друге акције ученика еколошке секције.