У 9 школа у Србији ове школске године реализовани су интеркултурални пројекти које је финансирала Екуменска хуманитарна организација из Новог Сада. Једна од тих школа је и Издвојено одељење у Доњој Љубовиђи ОШ „Петар Враголић“.

Ученици из Доње Љубовиђе су имали прилику да учествују у 10 интеркултуралниих радионица, да бесплатно путују на једнодневну екскурзију у Национални парк Тара, а њихова будућа редовна настава биће модернизована коришћењем Смарт телевизора добијеног у оквиру пројекта.

Овај пројекат под називом „Хоћу и ја у школу јер ми је лепо у њој“ имао је за циљ подстицање интеркултуралне комуникације, стварање позитивног амбијента у школи као места за учење, али и забаву те афирмацију школе као правог избора и шансе за будућност.

Аутор и координатор пројекта је професор српског језика Радослав Милић, а водитељи радионица су били логопед Биљана Цветојевић и дефектолог Биљана Пановић, док је ученике на екскурзију водио помоћник директора у Доњој Љубовиђи и професор географије Славољуб Петровић.

Сви реализатори овог пројекта су се одрекли својих хонорара и потпуно волонтерски одрадили све активности како би пројекат уопште могао бити и изведен.