Учитељица Нада Васић организовала је интересантан час математике у 4-3 одељењу матична школе.

Наставна јединица: Читање и записивање вишецифрених бројева; изрази са сабирањем, одузимањем, множењем и дељењем

Тип часа: систематизација

Час је протекао у пријатној и веселој атмосфери јер се одвијао кроз игру “Купус“. Од руке до руке ученика (док се чује музика), кружи “главица купуса“ направљена од листова хартије. Када стане музика, ученик код ког се затекла лопта од папира, скида један папир и открива задатак који треба да реши. По успешно решеном задатку добија “мудру сову“. Музика поново креће, а игра траје док се сви задаци не реше. На крају часа и остали ученици који нису имали прилику да решавају задатке, добијају сову као знак активности на часу.